Czym są pożyczki hipoteczne?

pożyczki hipoteczne

Na rynku usług finansowych oferowanych jest mnóstwo produktów, które okazują się wsparciem w obliczu niespodziewanych wydatków, tzw. czarnej godziny albo też chęci spełniania wygórowanych potrzeb finansowych pożyczkobiorców. Do wyboru są rozmaite zobowiązania, które udzielane są na indywidualnych zasadach. Należy dobierać je zgodnie z potrzebami czy możliwościami spłaty. Niektóre tego rodzaju zobowiązania mogą być udzielane nawet bez weryfikacji zdolności finansowej, a wypłacalność klientów sprawdzana jest poprzez innego rodzaju zabezpieczenia. Tak właśnie działają pożyczki hipoteczne. Warto wiedzieć o nich więcej.

Co to jest pożyczka hipoteczna?

Pożyczki hipoteczne to wyjątkowe produkty finansowe. Finansowe wsparcie udzielane jest na specjalnych zasadach, biorąc pod uwagę przede wszystkim minimalizowanie ryzyka ewentualnej niewypłacalności klienta firmy pożyczkowej. Okazuje się, że możliwe są pożyczki hipoteczne bez zdolności kredytowej. Klient instytucji, która udziela takowe zobowiązania, nie musi wykazywać zaświadczeń o zarobkach, nie są sprawdzane wpływy na konto ani nie jest generowany raport BIK. Pożyczki hipoteczne nie wymagają też żyranta. W ich przypadku dodatkowym zabezpieczeniem, które jest wystarczające, by zniwelować ryzyko związane z wiarygodnością pożyczkobiorcy stanowi nieruchomość, jaka jest własnością klienta firmy pożyczkowej. To ona staje się zabezpieczeniem i jest głównym czynnikiem, dzięki któremu analizowana jest zdolność kredytowa. Pożyczka hipoteczna jest więc udzielana każdej osobie, która posiada nieruchomość na własność i decyduje się ją zastawić w ramach współpracy z instytucją pozabankową. To również osoby niepracujące, co więcej, możliwa jest nawet pożyczka hipoteczna dla zadłużonych.

Pożyczki hipoteczne – warunki udzielania

Pożyczki hipoteczne są łatwo dostępne, bo wystarczy posiadać nieruchomość na własność i ustanowić ja w zastaw. Wartość nieruchomości nie może być jednak mniejsza, aniżeli zaciągane zobowiązanie, by mogło stanowić konkretne zabezpieczenie. Jeśli tylko firma pożyczkowa zaakceptuje tego rodzaju formę weryfikacji zdolności kredytowej, udzielana jest pożyczka hipoteczna na dowolny cel. Dla firmy pożyczkowej ustanowione zabezpieczenie jest najwyższą wartością, a w razie niewypłacalności klienta nieruchomość przechodzi na jej własność. Dzięki temu ryzyko udzielania pożyczki niewiarygodnym klientom jest praktycznie całkowicie niwelowane.

Jak udzielana jest pożyczka hipoteczna? Warunki są proste. Klient musi przedstawić nieruchomość, która staje się zabezpieczeniem, zaś firma pożyczkowa nie analizuje żadnych innych czynników. Nie jest wymagane zaświadczenie o zarobkach, nie jest też sprawdzana historia kredytowa, a klient może nawet posiadać zadłużenie. Pożyczka hipoteczna bez bik to standard, bo to zastawiana nieruchomość jest w tym przypadku najważniejszym czynnikiem weryfikującym klienta.

Pożyczka hipoteczna a kredyt hipoteczny – różnice

Pojęcia „pożyczki hipoteczne” i „kredyt hipoteczne” mogą być niezwykle mylące. Obydwa produkty dotyczą przecież hipoteki. Różnice w ich funkcjonowaniu są jednak znaczne. W przypadku pożyczki hipotecznej mowa tu o wsparciu finansowym przy zabezpieczeniu hipotecznym. Chodzi o to, że pożyczka finansowa udzielana jest wtedy, gdy firma pożyczkowa ustanowi zabezpieczenie na nieruchomości, jaka jest własnością klienta. Jeśli zaś chodzi o kredyt hipoteczny, cel jest tutaj zupełnie inny. Nie jest to zobowiązanie udzielane na dowolny cel, ale na mieszkanie i dom. Nabywana dzięki takiemu wsparciu nieruchomość również zabezpieczana jest hipotecznie, by wzmocnić zdolność kredytową kredytobiorcy. Jeśli szukasz pomocy finansowej dla zadłużonych albo jesteś bezrobotny, ale posiadasz na własność mieszkanie czy inną nieruchomość, pożyczka hipoteczna będzie strzałem w dziesiątkę. Jeśli zaś chcesz dopiero kupić nieruchomość przy wsparciu banku, zdecyduj się na kredyt hipoteczny.

Jak wybierać dobre pożyczki hipoteczne?

Mając na uwadze, iż każda firma pożyczkowa i każdy bank realizuje własną politykę udzielania finansowego wsparcia swoim potencjalnym klientom, przed wyborem konkretnej instytucji należy zawsze najpierw porównać kilka konkurencyjnych względem siebie propozycji. Jaka jest najlepsza pożyczka hipoteczna? Ranking sprawdzi się doskonale, by to zweryfikować. To zestawienie, które zestawia kluczowe dla atrakcyjności i opłacalności czynniki danych zobowiązań. Okazuje się jednak, że można także z łatwością ocenić koszty, jakie wygeneruje dana pożyczka hipoteczna. Kalkulator jest w tym celu najlepszą opcją. To on w kilka chwil wyliczy wszystkie opłaty, jakie będzie musiał ponieść klient danej instytucji, jeśli zdecyduje się na współpracę. Warto dodać, że wspomniane narzędzia dostępne są bezpłatnie w sieci, a same pożyczki hipoteczne nierzadko udaje się zaciągnąć online.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *